Southern Railway Apprentice 2021: Over 3,000 posts available

Southern Railway Apprentice 2021: Over 3,000 posts available – Indian railway 3000+ post দক্ষিণ ৰেলৱে নিযুক্তি 2021: দক্ষিণ ৰেলৱেই বিভিন্ন বিভাগ/কৰ্মশালা/গোটত নিৰ্ধাৰিত ব্যৱসায়ত এপ্ৰেণ্টিছ আইন, 1961-ৰ অধীনত প্ৰশিক্ষণ প্ৰদান কৰাৰ বাবে এপ্ৰেণ্টিছ হিচাপে ব্যস্ততাৰ বাবে এক আনুষ্ঠানিক জাননী প্ৰকাশ কৰিছে। 3378 টা খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন প্ৰক্ৰিয়া অফিচিয়েল ৱেবছাইটত আৰম্ভ হৈছে, যাৰ লিংকটো sr.indianrailways.gov.in।

লগতে, চাউদাৰ্ণ ৰেলৱে এপ্ৰেণ্টিছ 2021-ৰ বাবে আৱেদন প্ৰপত্ৰ দাখিল কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে 30 জুন।

Join Our Telegram Group

Click Here

Join Our facebook Group

Click Here

Visit  Our Official website

Click Here

Southern Railway Apprentice 2021: Vacancy details

উপলব্ধ মুঠ পদ: 3,378

পদটোৰ নাম:

  • Carriage Works, Perambur- 936 Posts
  • Goldenrock Workshop – 756 Posts
  • Signal & Telecom Workshop, Podanur – 1686 Posts

Education qualification required:

কেন্দ্ৰীয় কৰ্মশালা, গোল্ডেন ৰক এণ্ড কেৰেজ ৱৰ্কচ, পেৰামবুৰ:

ফিটাৰ, পেইণ্টাৰ আৰু ৱেল্ডাৰ: 10, +2 শিক্ষা প্ৰণালী বা ইয়াৰ সমতুল্যৰ তলত দশম শ্ৰেণী (নিম্নতম 50 শতাংশ মুঠ নম্বৰৰ সৈতে) উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

চিকিৎসা গৱেষণাগাৰ টেকনিচিয়ান (ৰেডিঅ’লজী, পেথলজী, কাৰ্ডিঅ’লজী): পদাৰ্থ বিজ্ঞান, ৰসায়ন বিজ্ঞান আৰু জীৱবিজ্ঞানৰ সৈতে শিক্ষাৰ 10, +2 প্ৰণালীৰ অধীনত দ্বাদশ শ্ৰেণী (নিম্নতম 50 শতাংশ মুঠ নম্বৰৰ সৈতে) উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

অধিসূচনাৰ তাৰিখত বয়সৰ সীমা (অৰ্থাৎ 01.06.2021): প্ৰাৰ্থীসকলে 15 বছৰ বয়স সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব আৰু ফ্ৰেচাৰ্ছ/এক্স-আইটিআই, এমএলটিৰ বাবে ক্ৰমান্বয়ে 22/24 বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰিব নালাগিব।

সংকেত আৰু দূৰসংযোগ কৰ্মশালা/পোডানুৰ:

10 +2 প্ৰণালীৰ অধীনত দশম শ্ৰেণীৰ পৰীক্ষা ত উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব বা মুঠনিম্ন50% নম্বৰৰ সৈতে ইয়াৰ সমতুল্য হ’ব লাগিব। মেট্ৰিকৰ শতাংশ গণনাৰ বাবে, সকলো বিষয়ত প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰাপ্ত কৰা নম্বৰবোৰ গণনা কৰা হ’ব আৰু কোনো বিষয় বা বিষয়ৰ গোট যেনে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ পাঁচ, ইত্যাদিৰ নম্বৰৰ ওপৰত আধাৰিত নহয়।

স্বীকৃত প্ৰতিষ্ঠানএটাৰ পৰা প্ৰাসঙ্গিক ব্যৱসায়ত আইটিআই পাঠ্যক্ৰম উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব। আই.টি.আই. নম্বৰৰ শতাংশ গণনাৰ বাবে, এন.চি.ভি.টি./এছ.চি.ভি.টি.-ৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা অস্থায়ী ৰাষ্ট্ৰীয় বাণিজ্য প্ৰমাণপত্ৰত উল্লেখ কৰা বাণিজ্য/নম্বৰৰ সকলো ছেমিষ্টাৰৰ নম্বৰৰ বিবৃতি একত্ৰিত কৰাত উল্লেখ কৰা গড় নম্বৰবোৰ কেৱল গণনা কৰা হ’ব।

How to apply Southern Railway Apprentice 2021

সকলো ক্ষেত্ৰতে সম্পূৰ্ণ হোৱা আৱেদনবোৰ অন্তিম তাৰিখলৈকে অনলাইনত দাখিল কৰিব লাগে, ৱেবছাইটটো চাবলৈ www.sr.indianrailways.gov.in — বাতৰি আৰু আপডেট — কৰ্মচাৰী শাখাৰ তথ্য।

Important dates:

Last date to apply: June 30, 2021

Add Comment