Indian Army Women Soldier GD Recruitment 2021 – 100 Vacancy

Indian Army Women Soldier GD Recruitment 2021 – 100 Vacancy – ভাৰতীয় সেনাই ছ’লজাৰ জেনেৰেল ডিউটি (মহিলা সামৰিক আৰক্ষী)ৰ 100 টা খালী পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে এটা বিজ্ঞাপন মুকলি কৰিছে। আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে ইয়াত অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে।

Indian Army Women Soldier GD Recruitment 2021 ভাৰতীয় সেনা সৈনিক নিযুক্তি 2021 অধিসূচনা: ভাৰতীয় সেনাই সৈনিক সাধাৰণ কৰ্তব্য (মহিলা সামৰিক আৰক্ষী) নিযুক্তিৰ বাবে এক জাননী প্ৰকাশ কৰিছে। যোগ্য আৰু আগ্ৰহী মহিলা প্ৰাৰ্থীসকলে 06 জুন 2021 ৰ পৰা 20 জুলাই 2021 লৈ অফিচিয়েল ৱেবছাইট joinindianarmy.nic.in জৰিয়তে ভাৰতীয় সেনা নিয়োগ 2021 ৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে।

ভাৰতীয় সেনা মহিলা চ’ল্ডাৰৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচৰা প্ৰাৰ্থীসকল দশম শ্ৰেণীৰ হ’ব লাগিব উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব আৰু 01 অক্টোবৰ 2000 ৰ পৰা 01 এপ্ৰিল 2004-ৰ ভিতৰত জন্ম হ’ব লাগিব।

ভাৰত সেনাই আম্বালা, লক্ষ্ণৌ, জবলপুৰ, বেলগাম, পুনে আৰু শ্বিলঙত নিযুক্তি ৰেলী অনুষ্ঠিত কৰিব। ৰেলীৰ বাবে এডমিট কাৰ্ডপঞ্জীভুক্ত ই-মেইলৰ জৰিয়তে প্ৰেৰণ কৰা হ’ব। প্ৰাৰ্থীসকলক তেওঁলোকৰ গৃহ জিলাৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি স্থান আৱণ্টন কৰা হ’ব। নিযুক্তি ৰেলীৰ চূড়ান্ত অৱস্থান আৰু তাৰিখ প্ৰৱেশ পত্ৰত দিয়া হ’ব।

Read More This – Assam Skill Development Mission

Indian Army Women Soldier GD Recruitment 2021

পদৰ নাম: সৈনিক সাধাৰণ কৰ্তব্য (মহিলা সামৰিক আৰক্ষী)
পদৰ সংখ্যা: 100

ভাৰতীয় সেনামহিলা সৈনিক জিডি নিযুক্তিৰ যোগ্যতাৰ চৰ্ত

বয়স: 17 1/2 – 21 বছৰ। হাৰ্নেছত মৃত্যু হোৱা প্ৰতিৰক্ষা কৰ্মীসকলৰ বিধৱাসকলৰ ক্ষেত্ৰত 30 বছৰ বয়সলৈকে (প্ৰশিক্ষণত যোগদান কৰাৰ তাৰিখলৈকে) উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা শিথিল কৰিব পাৰিব।

শিক্ষাগত অৰ্হতা:

# অন্যান্য: দশম শ্ৰেণী/ মেট্ৰিক উত্তীৰ্ণ, মুঠ 45% এমকে আৰু প্ৰতিটো বিষয়ত 33%। ডি গ্ৰেডৰ গ্ৰেডিং প্ৰণালী অনুসৰণ কৰা বোৰ্ডৰ বাবে (33% -40%) ব্যক্তিগত বিষয় ত বা গ্ৰেডৰ সমতুল্য য’ত 33% আৰু চি2 গ্ৰেডৰ সামগ্ৰিক মুঠ বা মুঠ 45% ৰ সমান।

# গোৰ্খা (নেপালী আৰু ভাৰতীয়): দশম শ্ৰেণীৰ সৰল উত্তীৰ্ণ

শাৰীৰিক প্ৰয়োজনীয়তা:

উচ্চতা: 152 চেমি। উত্তৰ-পূব অঞ্চল, গোৰ্খা আৰু গড়ৱালীৰ প্ৰাৰ্থীসকলক 4 চেমি উচ্চতাৰ শিথিলতা প্ৰদান কৰা হ’ব।
ওজন: সেনাৰ চিকিৎসা মানদণ্ড অনুসৰি উচ্চতা আৰু বয়সৰ সমানুপাতিক।

ভাৰতীয় সেনাৰ মহিলা সৈনিক জিডি খালী পদৰ বাছনি প্ৰক্ৰিয়া

প্ৰাৰ্থীসকলক নিযুক্তি ৰেলীৰ জৰিয়তে বাছনি কৰা হ’ব। আম্বালা, লক্ষ্ণৌ, জবলপুৰ, বেলগাম, পুনে আৰু শ্বিলঙত নিযুক্তি ৰেলী অনুষ্ঠিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰা হৈছে।

How to apply for Indian Army Women Soldier GD Recruitment

 

আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে 06 জুন 2021 ৰ পৰা 20 জুলাই 2021 লৈ https://joinindianarmy.nic.in/ ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে ওপৰোক্ত পদবোৰৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে।

ৰেলীৰ বাবে এডমিট কাৰ্ডপঞ্জীভুক্ত ই-মেইলৰ জৰিয়তে প্ৰেৰণ কৰা হ’ব। প্ৰাৰ্থীসকলে এডমিট কাৰ্ডত উল্লেখ কৰা অনুসৰি নিৰ্ধাৰিত তাৰিখ আৰু সময়ত অনুষ্ঠানস্থলীত উপস্থিত হ’ব লাগিব।

Join Our Telegram Group Click Here
Join Our Facebook Group Click Here

গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখসমূহ

আবেদন ৰ আৰম্ভণি তাৰিখ – 06 জুলাই 2021
আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ – 20 জুলাই 2021
ভাৰতীয় সেনাৰ খালী পদৰ বিৱৰণ

সৈনিক সাধাৰণ কৰ্তব্য (মহিলা সামৰিক আৰক্ষী) – 100 টা পদ

অনলাইন আবেদন: 6 জুন 2021।

বিজ্ঞাপনৰ বিৱৰণ: ইয়াত ক্লিক কৰক

Add Comment