freeshaadijob.com | free shadi job कॉम

freeshaadijob.com free shadi job कॉम – মেমৰ দোকান হাৰিয়ানাৰ এখন ভাল চহৰত আছে। তেওঁলোকক আমাৰ দ্বাৰা 50 জন লোকৰ প্ৰয়োজন যি তেওঁলোকৰ দোকান খন পৰিষ্কাৰ ৰাখিবলৈ আৰু ইয়াৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ ইচ্ছুক। সামগ্ৰীবোৰ আমাৰ নিজৰ দোকানৰ পৰা এৰি দিয়া হৈছে। মই ইয়াক দোকান নহয় কোম্পানী বুলি ক’ম|

freeshaadijob.com

freeshaadijob.com দোকানত কি বিক্ৰী হয় – এই দোকানখনত, কাৰোবাৰ ঘৰ নিৰ্মাণ হ’লে ঘৰ নিৰ্মাণৰ বাবে বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ সামগ্ৰী যেনে সামগ্ৰী যিবোৰৰ বাবে তেওঁক বহুতো বস্তুৰ প্ৰয়োজন হয়। মোৰ ৫ খন দোকান আছে য’ত ১০ জন লোকে মোক প্ৰতিখন দোকানত বাস কৰাটো বিচাৰে |

আপুনি কিমান সময় প্ৰয়োগ কৰিব
এইটো 25 ফেব্ৰুৱাৰী, 2021 তাৰিখে আৰম্ভ হ’ব কিন্তু তাৰ পিছত আবেদন কৰিলেও, ই কাম কৰিব। যোগিতাৰ কথা ক’লে, যিয়ে ইয়াৰ বাবে আবেদন কৰে তেওঁৰ বয়স 16 বছৰৰ অধিক হ’ব লাগে। তেওঁ কাম কৰা সকলোবোৰ জানিব লাগে আৰু নিৰক্ষৰ মানুহেও এইটো কৰা উচিত |

Read More For Job – Click Here

free shadi job कॉम | freeshaadijob.com

প্ৰপত্ৰখন কেনেদৰে পূৰণ কৰিব লাগে
1. প্ৰথমে আপুনি আপোনাৰ প্ৰথম নাম টো প্ৰবিষ্ট কৰিব লাগিব আৰু দ্বিতীয় নামটোও তলত ৰাখিব লাগিব |

2. আপোনাৰ আধাৰ কাৰ্ডত একে বয়স ৰখা |

3. আধাৰ নম্বৰৰ সৈতে সংগতি ৰাখি, আপুনি আপোনাৰ আধাৰ কাৰ্ডৰ নম্বৰ প্ৰবিষ্ট আৰু দাখিল কৰিব লাগিব|

4. আপুনি ইয়াত আপোনাৰ দুটা মোবাইল নম্বৰ প্ৰবিষ্ট কৰিব লাগিব। প্ৰথম মোবাইল নম্বৰটো আপোনাৰ সৈতে থাকিব লাগিব আৰু আপুনি ইয়াত ৰাখিব পৰা দ্বিতীয় মোবাইল নম্বৰটো |

5. আপোনাৰ এখন ফটোও ইয়াত পোৱা যাব। আপুনি আপোনাৰ ম’বাইলৰ সহায়ত এখন সুন্দৰ ফটো তুলি ইয়াত ৰাখিব পাৰে|

6. আপুনি কেৱল আপোনাৰ এপ্লিকেচন টো থাকিব বুলি প্ৰমাণিত কৰিব লাগিব আৰু আপুনি আপোনাৰ প্ৰপত্ৰৰ সকলো তথ্য আকৌ এবাৰ পৰীক্ষা কৰিব লাগিব|

ইয়াক কিমান দিনৰ বাবে প্ৰয়োগ কৰা হ’ব
25 জুলাইৰ পিছত, যেতিয়া মানুহে আবেদন কৰে, তেওঁলোকে সেই স্থানৰ বাবে হাৰিয়ানাৰ কোনো চহৰত কাম কৰিব নোৱাৰিব, চহৰ যিয়েই নহওঁক, কিয়নো তাৰিখটো অতি নিৰ্ধাৰিত আৰু যদি আপুনি ইয়াত আবেদন কৰিব বিচাৰে, আপুনি 25 জুলাইৰ আগতে এই কোম্পানীটোত আবেদন |

প্ৰয়োজনীয় ভূমি তথ্য

freeshaadijob.com বহুপ্ৰকাৰৰ ভূমি আছে, কিন্তু তাৰে কিছুমান আছে যাৰ ওপৰত আপুনি বিচাৰিলে, আপুনি ধন অপচয় কৰে আৰু আপোনাৰ ইমান ভাল শস্য নাই। আমাৰ ৱেবছাইটৰ সহায়ত অধিক ভাল ভূমি তথ্য ক্ৰয় কৰাভাল যাতে আপোনাৰ পৰিচয় নষ্ট হয় কিন্তু আপোনাৰ খেতিও ভাল হয়। আপুনি ইয়াক মানুহৰ বাবে লৈ আহিছে, ই এটা অতি ভাল ভূমি, আপোনাক সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ কোৱা হ’ব |

উৰ্বৰ

এই মাটিখিনি ইমান উৰ্বৰ যে মই আপোনালোকৰ বাবে ইমান ভাল কৰিব নোৱাৰো, কিন্তু বন্ধুসকল, যদি আপুনি এই ভূমিত চিনাবাদামৰ বাহিৰে কোনো খেতি কৰে, ইয়াত আপোনাৰ এশ শতাংশ খেতি অতি সেউজীয়া হ’ব, কিন্তু যদি আপুনি চিনাবাদাম খেতি কৰে, আপুনি একেবাৰে লাভান্বিত নহ’ব কিয়নো মাটিৰ মালিকে মোক লিখিছে আৰু ইয়াৰ মাটি মাত্ৰ দুই মিনিটৰ বাবে। আপুনি যিয়েই নহওঁক কিয় লোম মাটি কিমান ভাল|

ভূমিৰ মূল্য

আপুনি এই মাটিৰ মূল্য জানি আচৰিত হ’ব পাৰে আৰু আপুনি এই মাটিৰ মূল্য বুজিবলৈ ভাল নাপাব পাৰে কিয়নো যদি আপুনি ইয়াক কম দামত ক্ৰয় কৰে তেন্তে ই ইমান ব্যয়বহুল মূল্য নহয়। ই আপোনাৰ একমাত্ৰ লাভালাভ হ’ব ₹300000 চনলৈ আপুনি ইয়াক সহজে ক্ৰয় কৰিব পাৰে আৰু লগতে যদি আপুনি ইয়াত ক্ৰয় কৰিব বিচৰাতকৈ বহুতো সস্তা মাটি ক্ৰয় কৰিব বিচাৰে তেন্তে আপুনি নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ নিজৰ পাব। অৱস্থান | ওপৰত মন্তব্য কৰি থাকক

অৱস্থান

বন্ধুসকল, মই এই বিষয়ে প্ৰায় সকলো তথ্য কৈছো য’ত মই এই ভূমিৰ ভিতৰত অৱস্থানৰ কথা উল্লেখ কৰা নাই। যদি আমি অৱস্থানটোৰ বিষয়ে কথা পাওঁ, ই হিমাচল প্ৰদেশৰ এখন চহৰত অধ্যয়ন কৰে। বন্ধুসকল, এই ভূমি চহৰখনত অধ্যয়ন কৰি আছে, গতিকে ইয়াৰ মূল্য অলপ বেছি আৰু যদি আপুনি এখন গাঁৱত মাটি ক্ৰয় কৰে, আপুনি প্ৰায় আধা দামত মাটি পাব। যদি আপুনি তথ্যটো বুজি পাইছে, মই আজিৰ বিষয়ে আপোনাক সকলো তথ্য কৈছো। এতিয়া আপুনি ইয়াক কিনিব |

নিমখীয়া পেকিং

freeshaadijob.com কাম বিচাৰি থকা সকলো ভাই-ভনীয়ে মানুহৰ বাবে আটাইতকৈ সোণালী সুযোগ উলিয়াইছে কাৰণ আজি আমি আপোনালোক সকলোৰে ওচৰলৈ এটা ভাল ব্যৱসায় আনিছো যিটো আপুনি আপোনাৰ ঘৰত বহি কৰিব পাৰে কিন্তু যদি আপুনি ঘৰত মুক্ত নহয়, আপুনি এই মেমৰ ঘৰলৈ গৈ সহজে এই কামটো কৰিব পাৰে। আমি এই পোষ্টত আপোনাক সকলো তথ্য দিম। আৰু মই আপোনাক ক’ম আপুনি কেনেকৈ মেমৰ ঘৰলৈ যাব পাৰে আৰু তাত কি কাম কৰা হয়|

কিছুমান মেম তথ্য

freeshaadijob.com এই মেডামৰ নাম মনিকা ত্ৰিপাঠী৷ তেওঁ গুজৰাটৰ পৰা আহিছে৷ তেওঁ নিজৰ এটা ডাঙৰ ব্যৱসায় চলায় যিয়ে সকলো কাম অকলে কৰিছিল কিন্তু এতিয়া লাহে লাহে তেওঁৰ কোম্পানীও ডাঙৰ হৈ আহিছে আৰু ব্যৱসায়টো ডাঙৰ হৈ আহিছে গতিকে তেওঁলোকে এইটো অকলে কৰিব নোৱাৰে সেয়েহে তেওঁলোকে আমাক অনুৰোধ কৰিছে যে আপোনাৰ নিজে কিছুমান ভাল ল’ৰা আছে। আমি যি কৰিব পাৰোঁ সহজে প্ৰেৰণ কৰক|

freeshaadijob.com

ল’ৰাৰ অৰ্হতা

আপুনি এই কামটো কৰিবলৈ শ্ৰেণী 5 উত্তীৰ্ণ হোৱা উচিত যদি আপুনি ইতিমধ্যে কম্পিউটাৰ পাঠ্যক্ৰম কৰিছে বা আপুনি যথেষ্ট অধ্যয়ন কৰিছে, আপুনি অতি উচ্চ স্তৰত অধ্যয়ন কৰিলেও আপুনি ইয়াক সহজে কৰিব পাৰে আৰু সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ অংশটো হ’ল দশম শ্ৰেণীৰ লোক বা আনকি দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ লোকসকলেযিমান সম্ভৱ সোনকালে এই কামৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে। যিহেতু ই কেৱল 1 জানুৱাৰীৰ পৰা 5 ফেব্ৰুৱাৰী, 2021 লৈ বৈধ, তাৰ পিছত কোনো বাছনি কৰা নহ’ব|

আপুনি কি সুবিধা পাব?

যদি আপুনি উত্তীৰ্ণ হয়, আপুনি ইয়াত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সুবিধাও পাব। প্ৰথমতে, আপুনি এটা মোবাইল পাব যিটো ডাঙৰ হ’ব যাক আমি এণ্ড্ৰইড ফোন বুলি কওঁ আৰু দ্বিতীয়তে আপুনি প্ৰতি মাহৰ 5 তাৰিখে দৰমহা পাব, আপুনি ইয়াক আপোনাৰ বেংক একাউণ্টলৈ লৈ যাওঁক বা আপোনাৰ হাতত লওঁক, আপুনি সকলো ধৰণৰ সুবিধা লাভ কৰি থাকিব| আপুনি ইয়াত খাদ্য ৰখাৰ পৰা মুক্ত থাকে আৰু আপুনি মটৰ পনীৰ কাজু বাদাম আৰু আপুনি ঘৰত পোৱা সকলো খোৱা সামগ্ৰী খাব লগা যিকোনো ব্যৱস্থা। আপোনাক ইয়াত থাকিবলৈ এটা কোঠা দিয়া হ’ব। যদি আপুনি আপোনাৰ গাঁৱৰ পৰা কাৰোবাক লয়, ই আপোনাৰ কোঠাতো থাকিব|

তেওঁলোকে ইয়াত কিমান দিন থাকিব লাগিব?

আপুনি তেওঁলোকৰ ঘৰত চিৰদিনকাম কৰিব পাৰে। আপুনি ইয়াত কিমান দিন থাকিব সেই বিষয়ে কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য নাই। হয়, যিসকলে ইয়াত 1 বছৰ বা 2 বছৰ থাকিব বিচাৰে তেওঁলোক ইয়াত কেৱল দুই বা তিনি বছৰৰ বাবে থাকে আৰু যিসকলে ইয়াত চিৰদিন থাকি এজন অতি ভাল ব্যৱসায়ী হ’ব বিচাৰে তেওঁলোক ইয়াত চিৰদিন ৰৈ 1 মাহৰ বাবে থাকে। আপুনি 20, 21, 22, 23 তাৰিখে চাৰিটা বন্ধ পাব য’ত আপুনি আপোনাৰ ঘৰলৈ যাব পাৰে আৰু আপোনাৰ ঘৰুৱা কামবোৰ | কৰিব পাৰে।

Keywords

freeshadijob.com

freeshaadijob.com

free shadi job कॉम

 

Add Comment