assamese jewellery set | Assamese gohona

assamese jewellery set, Shop online for Assamese jewellery in various designs such as necklace sets, rings, bangles & other ornaments only on AssamVilla – the largest online shopping store from Assam with a wide collection of beautifully handcrafted traditional jewellery.

assamese jewellery set

শেহতীয়া ডিজাইন কিনিব অসমভিলাত সৰ্বনিম্ন মূল্যত অনলাইনকাৰিৰে কাণৰ সৈতে অসম পৰম্পৰাগত কাটৱৰ্ক জাপি পাট হাৰ ছেট। অসমৰ পৰা 100% প্ৰকৃত মূল হস্তনিৰ্মিত অসমী গহনা (এক্সোমিয়া গোহোনা) সামগ্ৰী।

assamese jewellery set

assamese jewellery set

Assamese gohona

শেহতীয়া ডিজাইন কিনিব অসমভিলাত সৰ্বনিম্ন মূল্যত অনলাইনকাৰিকাৰিংৰ সৈতে অসম পৰম্পৰাগত সোণালী জাপি ডিজাইনগোলপোটা ছেট। অসমৰ পৰা 100% প্ৰকৃত মূল হস্তনিৰ্মিত অসমী গহনা (এক্সোমিয়া গোহোনা) সামগ্ৰী।

assamese jewellery set

assamese jewellery set

শেহতীয়া ডিজাইন কিনিব অসমভিলাত সৰ্বনিম্ন মূল্যত অনলাইনত কাণৰ সৈতে অসম পৰম্পৰাগত মায়ুৰ ডিজাইনৰ পাট হাৰ ছেট। অসমৰ পৰা 100% প্ৰকৃত মূল হস্তনিৰ্মিত অসমী গহনা (এক্সোমিয়া গোহোনা) সামগ্ৰী।

Assamese traditional dress Mekhela Chador

Mekhela Chador  মেখেলা চাদৰ হৈছে অঞ্চলটোৰ সকলো বয়সৰ মহিলাই পিন্ধা এক অসমী পৰম্পৰাগত পোছাক। পৰম্পৰাগত মেখেলা চাদৰ ছেটবোৰ কপাহ, মুগা, এৰি, পেট ৰেচম, কপাহ আদিৰ দৰে বহুতো সামগ্ৰীৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা হয়। অৱশ্যে, আজিকালি বজাৰত বিভিন্ন ধৰণৰ কপাহ আৰু মুগা বা সংশ্লেষিত সামগ্ৰীৰ সৈতে পেট ৰেচমৰ মিশ্ৰণৰ সৈতে কম বাজেটৰ ছেট উপলব্ধ আছে।

Assamese traditional dress Mekhela Chador

Assamese traditional dress Mekhela Chador

এইটো শৰীৰৰ চাৰিওফালে মেৰিয়াই থোৱা দুটুকুৰা কাপোৰৰ গঠন। তলৰ অংশটোক কঁকালৰ পৰা তললৈ মেৰিয়াই থোৱা মেখেলা বুলি কোৱা হয়। ওপৰৰ অংশটোক চাডৰ বুলি কোৱা হয়, যি হৈছে এক দীঘল ীয়া কাপোৰ যাৰ এটা মুৰ মেখেলাৰ ওপৰৰ অংশত সোমাই থাকে আৰু বাকীবোৰ শৰীৰৰ বাকী অংশৰ চাৰিওফালে আৱৰি থাকে।

অসমভিলাত, আমি আপোনাক অসম মেখেলা চাদৰ ছেটৰ এক বিশাল সংগ্ৰহ প্ৰদান কৰোঁ যিবোৰ বজাৰত সহজে উপলব্ধ নহয়। আপুনি অতি যুক্তিসঙ্গত আৰু প্ৰতিযোগিতামূলক মূল্যত আপোনাৰ পচন্দৰ বিভিন্ন মানদণ্ডৰ সামগ্ৰী বিচাৰি পাব পাৰে।

Assamese traditional dress Mekhela Chador, assamese jewellery set,Assamese gohona,Assamese jewellery.

 

 

Add Comment