Anand Mishra IPS Wiki – Age, Biography, Career, Family, Wife Name & More

Anand Mishra IPS Wiki Biography:- Anand Mishra is an IPS officer from 2011 Batch From Assam – Meghalaya Cadre. He was born on 1 June 1989 and raised up in Kolkata, West Bengal. In this article, We going to talk about the Anand Mishra IPS Officer. So let’s read all about Anand Mishra IPS Biography, Wiki, Rank, Family, Education & More.

Anand Mishra IPS Wiki

Anand Mishra IPS Wiki

Who is Anand Mishra IPS?

আনন্দ মিশ্ৰ এজন ২০১১ বেচৰ আইপিএছ বিষয়া। তেওঁ অসমৰ এজন বিখ্যাত আৰক্ষী অধীক্ষক। তেওঁ অসমৰ নগাঁও জিলাৰ জনপ্ৰিয় এছপি। এতিয়া, তেওঁক ৰাজহুৱা সেৱাৰ গুৰুত্বৰ বাবে নতুন ৰদবদলত ধুবুৰীৰ পৰা নগাঁওক নিযুক্তি দিয়া হৈছে। তেওঁ আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় যুৱ আৰু ডেশ্বিং আইপিএছ বিষয়া আৰু এতিয়া ইণ্টাৰনেট সংবেদনৰ সন্ধানত আছে। তেওঁৰ দেউতাক আৰু মাতৃৰ নাম ইয়াত উল্লেখ কৰা হোৱা নাই।

ধুবুৰীৰ নাগৰিকসকলে তেওঁলোকৰ প্ৰিয় এছ পি মিশ্ৰক আৱেগিক বিদায় জনাইছে কিয়নো সোমবাৰে নগাঁওলৈ ৰাওনা হোৱাৰ সময়ত শ শ স্থানীয় লোকে তেওঁৰ বাসগৃহ আৰু বিভিন্ন জংচনৰ সন্মুখত তেওঁৰ সৈতে যোগ দান কৰিছিল।

Anand Mishra Biography, Wiki

Real Name Anand Mishra
Nickname  Anand 
Profession  IPS Officer
Famous For  SP of Nagaon district, Assam
Instagram Click Here
Wife  Name Archana Tiwari
Twitter N/A
Marital Status Married
Physical Status 
Age 31 Years
Height
  • In centimeters – NA
  • In meters – NA
  • In Feet Inches – NA
Weight
  • In Kilograms – NA
  • In Pounds – NA
Eye Colour Black
Hair Colour Black
Shoe Size 6 US
Personal Information
Date of Birth  1 June 1989
Birth Place Kolkata, West Bengal
Zodiac sign Not Known
Nationality Indian
School Name NA
College Name NA
Qualifications Graduate
Mobile No NA
Family Profile
Father Name Not Known
Mother Name Not Known
Siblings NA
Career 
Source Of Income Government Salary
Appeared In N/A
Net Worth, Salary N/A

Anand Mishra Family (Mother, Father Name)

তেওঁৰ পাৰিবাৰিক তথ্য ইয়াত উপলব্ধ নহয়। তেওঁ বিহাৰৰ ভোজপুৰ জিলাৰ এজন বিখ্যাত আইপিএছ আৰক্ষী বিষয়া। আনুষ্ঠানিক নিশ্চিতি অনুসৰি, তেওঁ 1 জুন 1989 ত জন্মগ্ৰহণ কৰিছিল আৰু পশ্চিম বংগৰ কলকাতাত ডাঙৰ দীঘল হৈছিল। এতিয়া, তেওঁৰ বয়স 31 বছৰ। তেওঁৰ দেউতাকৰ (কলকাতাৰ হিন্দুস্তান মটৰ্ছৰ অভিযন্তা) আৰু মাতৃৰ নাম ইয়াত উল্লেখ কৰা হোৱা নাই। তেওঁ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ লগতে পশ্চিম বংগত মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষাও সমাপ্ত কৰিছিল। তেওঁ স্নাতক ৰ পিছত চৰকাৰী চাকৰিৰ প্ৰস্তুতি আৰম্ভ কৰিছিল। তেওঁ ২০০৫ চনৰ পৰা ২০১১ চনলৈ পশ্চিম বংগ অসামৰিক সেৱা পৰীক্ষাতো যুঁজ দিয়ে।

তেওঁ অষ্টম শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰাৰ সময়ত এজন আইপিএছ বিষয়া হোৱাটো বাছি লৈছিল। তেওঁ ২০১০ চনত ইউপিএছচি পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হৈছিল আৰু অসম-মেঘালয় কেডাৰৰ ২০১১ বেচৰ আইপিএছ বিষয়া হিচাপে যোগদান কৰিছিল। তেওঁ ২০১৩ চনৰ পৰা ২০১৭ চনলৈ মেঘালয়ত আইপিএছ প্ৰশিক্ষণ সম্পূৰ্ণ কৰে। এতিয়া, তেওঁ অসমত বাস কৰিছিল আৰু শেহতীয়াকৈ অসমৰ নগাঁৱত এছপি হিচাপে কাম কৰিছিল।

Anand Mishra IPS Education

তেওঁ ডব্লিউবিৰ কলকাতাত স্কুলীয়া শিক্ষা আৰু মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষা সমাপ্ত কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, তেওঁ 2005 চনত পশ্চিম বংগ অসামৰিক সেৱাপৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হৈছিল। আৰু ২০১০ চনলৈকে পশ্চিম বংগ অসামৰিক সেৱাৰ বাবে সেৱা আগবঢ়াইছিল। 2010 চনত, তেওঁ ইউপিএছচি পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হয় আৰু 2011 চনৰ অসম মেঘালয় বেচত আইপিএছ বিষয়া পদত যোগদান কৰে।

IPS Anand Mishra Age, Height, Birthday

আনন্দৰ বয়স এতিয়া ২০২১ চনলৈ ৩১ বছৰ। তেওঁৰ উচ্চতাৰ বিৱৰণ ইয়াত উল্লেখ কৰা হোৱা নাই। তেওঁ ১ জুনত তেওঁৰ জন্মদিন উদযাপন কৰে। তেওঁৰ পত্নীৰ নাম অৰ্চনা তিৱাৰী। তেওঁৰ বিষয়ে কোনো অতিৰিক্ত তথ্য প্ৰাপ্ত কৰা হোৱা নাই।

Anand Mishra IPS Wiki

Anand Mishra IPS Wiki

 

Some Amazing Facts About Anand Mishra

আনন্দ মিশ্ৰ অসম কেডাৰৰ ২০১১ বেচত এজন আইপিএছ বিষয়া।

তেওঁ বৰ্তমান অসমৰ নগাঁওৰ এছপি হিচাপে নিযুক্তি লাভ কৰিছে।

তেওঁ ২০১১ চনত আইপিএছ পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হৈছিল।

আনন্দৰ দেউতাকৰ নাম আৰু মাতৃৰ নাম এই ব্লগত উল্লেখ কৰা হোৱা নাই।

তেওঁ ২০১০ চনৰ অসামৰিক সেৱা পৰীক্ষাত ২২৫ তম স্থান অৰ্জন কৰিছিল।

Anand Mishra IPS Social Media

Instagram

Facebook

Twitter

ধুবুৰী আৰক্ষীৰ অধীক্ষক আনন্দ মিশ্ৰক নগাঁও আৰক্ষী প্ৰধান হিচাপে বদলি কৰা হৈছে, সিংহন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰাৰ ভিতৰতে আৰক্ষীৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰদবদলৰ দিনত।

চাৰ উঠা কে আনে, চাৰ উঠাকে জেন ৱালি বাত হোনি চাহিয়ে।। আপুনি লোগ কা পেয়াৰ হি মুঝে বটাতা হে কি মই ইচমে কাম্যব ৰহা (এজনে সততাৰে আগবাঢ়িবলৈ সক্ষম হ’ব লাগে, আপোনাৰ অপৰিসীম প্ৰেমে প্ৰমাণ কৰে যে মই ইয়াক সফলতাৰে ধৰি ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছো)।

এজন যুৱ আই.পি.এছ. বিষয়াৰ কথা, তেওঁৰ স্থানান্তৰৰ বাতৰি শুনি একেৰাহে দুদিন ধৰি তেওঁৰ বাসগৃহৰ বাহিৰত সৰ্বসন্মতিক্ৰমে ঢালি দিয়া এক সমাৱেশলৈ।

ধুবুৰী আৰক্ষীৰ অধীক্ষক আনন্দ মিশ্ৰক নগাঁও আৰক্ষী প্ৰধান হিচাপে বদলি কৰা হৈছে, সিংহন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰাৰ ভিতৰতে আৰক্ষীৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰদবদলৰ দিনত।

ছাৰ উথা কে আনে, ছাৰ উথাকে জেন ৱালি বাত হোনি চাহিয়ে। আপুনি লগ কা পেয়াৰ হি মুঝে বটাতা হে কি মই ইচমে কাম্যব ৰহা (এজনে সততাৰে আগবাঢ়িবলৈ সক্ষম হ’ব লাগে, আপোনাৰ অপৰিসীম প্ৰেমে প্ৰমাণ কৰে যে মই ইয়াক সফলতাৰে ধৰি ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছো)।

এজন যুৱ আইপিএছ বিষয়াজনৰ কথাবোৰ, তেওঁৰ স্থানান্তৰৰ বাতৰি শুনি, একেৰাহে দুদিনৰ বাবে তেওঁৰ বাসগৃহৰ পৰা সৰ্বসন্মতভাৱে মিছা কৈ থকা সমাৱেশলৈ ঢালি দিয়া হৈছিল।

সিন্ধন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰাৰ লগে লগে আৰক্ষীৰ বৃহৎ ৰদবদলৰ দিনটোত ধুবুৰী আৰক্ষী বিষয়া আনন্দ মিশ্ৰক নগাঁও আৰক্ষী প্ৰধান হিচাপে বদলি কৰা হৈছে।

 

Add Comment